PROMO
%

Otrzymujesz 5% zniżki na wypożyczenie auta!

Podaj poniższy kod rabatowy podczas składania zamówienia:

Wynajem samochodów w czasie Covid-19

Obecna sytuacja związana z przedłużającą się pandemią koronawirusa wzbudza niepokój wśród wielu osób. Wprowadzone przez rząd obostrzenia oraz osobiste obawy powodują, że unikamy kontaktu z obcymi ludźmi, staramy się zachowywać dystans społeczny i znacznie więcej czasu niż wcześniej spędzamy w domu. Czy w takiej sytuacji wynajem samochodu w wypożyczalni jest bezpieczny?

Wypożyczone auto a koronawirus

Mimo że w ciągu ostatnich miesięcy nasze życie bardzo się zmieniło, niektóre jego elementy pozostają takie same. Wciąż – choć nieco rzadziej – podróżujemy służbowo, wyjeżdżamy na urlop czy weekend za miastem, a także załatwiamy wiele spraw w miejscu zamieszkania – dojazdy do pracy, zakupy, odbieranie dzieci ze szkoły lub z przedszkola, to elementy codzienności, których nie możemy wyeliminować. Jednocześnie towarzyszy nam lęk związany z korzystaniem z komunikacji miejskiej, busów czy pociągów. Ponadto wiele kursów na czas trwania pandemii zostało zawieszonych.

Osoby, które nie posiadają własnego samochodu, niewielkie odległości mogą pokonywać pieszo lub np. rowerem, jednak w przypadku większego dystansu będzie to kłopotliwe. Trudności może powodować również kapryśna, jesienna pogoda. W takiej sytuacji sprawdzi się wynajem krótkoterminowy – wypożyczenie samochodu na czas podróży służbowej czy do jazdy po mieście jest znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji zbiorowej, gdzie duża liczba pasażerów i problemy z regularną dezynfekcją zwiększają ryzyko zakażenia nie tylko koronawirusem, ale również innymi chorobami sezonowymi. Jest również mniej ryzykowne i znacznie tańsze niż ciągłe poruszanie się taksówkami, z których każdego dnia korzystają dziesiątki osób.

Bezpieczeństwo ponad wszystko?

Właściciele wypożyczalni samochodów zdają sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i dokładają starań, by wynajęcie aut i późniejsze korzystanie z nich było bezpieczne. Nasi klienci mogą mieć pewność, że wszystkie pojazdy Flex Rent a Car są dezynfekowane zanim trafią do kolejnego użytkownika. Dokładnemu czyszczeniu podlegają szczególnie te elementy, które są najczęściej dotykane przez kierowcę i pasażerów, czyli: kierownica, klamki, pasy bezpieczeństwa, kluczyki, dźwignia skrzyni biegów oraz hamulca ręcznego czy manetki kierunkowskazu i wycieraczek. Również obsługa klientów odbywa się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa – pracownicy wypożyczalni stosują się do zasad reżimu sanitarnego, w czasie kontaktów z klientami używając maseczek lub przyłbic ochronnych. Większość spraw można załatwić online, natomiast podpisywanie umów i odbiory samochodów planowane są tak, by jednocześnie w wypożyczalni nie przebywało zbyt wiele osób. Dokładamy starań, by każdy klient czuł się u nas bezpiecznie i mógł spokojnie przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas.